logo-klukis
header2
header

Pagrindinis puslapis El. paštas

 

klukis
lt  en  ru
Įdėklai į kaminus
Šiandien ypač populiarus kamino įrengimo būdas - statyti plytinį kaminą ir į jį įdėti nerūdijančio plieno įdėklą. Įdėklas reikalingas tam, kad būtų užtikrinama gera kamino trauka, o plytos apsaugojamos nuo korozijos. Yra daug įvairiausių dydžių ir formų įdėklų, todėl ir seniai pastatytam kaminui parinksime tinkamą įdėklą, jį pritaikysime ir sumontuosime.

Storas paprasto metalo vamzdis dar nėra įdėklas - kad tarnautų ilgai ir būtų saugus, įdėklas gaminamas tik iš specialaus nerūdijančio plieno ir dengiamas karščiui bei rūgščiai atsparia medžiaga.

Židiniams tinka ne tik standieji, bet ir lankstūs įdėklai į kaminus.


Standieji įdėklai yra dviejų rūšių:

- apvalūs;
- ovalūs.


Apvalūs įdėklai – tai karščiui ir rūgščiai atsparūs nerūdijančio plieno vamzdžiai, kurių skersmuo gali būti nuo 100 mm iki 1000 mm. Įdėklų sienelių storis – nuo 0,6 mm iki 1 mm.

Ovalūs įdėklai
gaminami taip pat, kaip ir apvalūs, tik pagal kaminą priderinami jų išmatavimai – 100×200, 110×230, 120×230, 120×240 mm įdėklai. Ovalūs įdėklai pasitarnauja seniau pastatytiems kaminams – dažnai pasitaiko stačiakampės pailgos formos kaminų, į kuriuos telpa tik labai mažo skersmens apvalūs įdėklai. Tuo tarpu ovalieji įdėklai maksimaliai išnaudoja esamo kamino angos plotą.

Lankstūs įdėklai yra apvalūs, tik jų paviršius nelygus – gofruotas. Šie įdėklai yra mažiau efektyvūs nei standieji, nes nelygios sienelės šiek tiek apsunkina dūmų išėjimo kelią, be to, prie gofruotų sienelių labiau prikimba ir užsilaiko suodžiai.
Tačiau lankstūs įdėklai yra nepamainomi senuose, kiek kreivuose kaminuose, kur tiesų standų įdėklą įkišti tiesiog neįmanoma. Čia lankstusis įdėklas lengvai prisitaiko prie kamino sienų nelygumų, o vietose, kur kaminas susiaurėja – taip pat susispaudžia.
Šie įdėklai gaminami iš 0,12 mm storio rūgščiai atsparaus nerūdijančio plieno. Galima pasirinkti nuo 80 iki 200 mm skersmens lankstų įdėklą.

Židinio, kaip ir kitų kūrenimo prietaisų, negalima jungti tiesiai į kaminą, pastatytą iš plytų, nes plytų kaminai yra neatsparūs rūgštims, kurios ima ardyti kamino sieneles. Kaminas pasidaro nesandarus, o palaipsniui – ir nesaugus. Todėl plytiniams kaminams, į kuriuos rengiamasi pajungti židinį, krosnelę ar šildymo katilus, būtinas įdėklas.

Fasoninesdetales.jpg   Fasoninesdetales2.jpg   vamzdziai.jpg
 
 
facebook.pnggoogle.pngtwitter.png
 
krosneles.png
 
zidiniomenas.jpg