klukis facebook klukis google plus klukis twitter

 

Kaminai

 

Dar pirmykštis žmogus mokėjo įkurti ugnį, ja šildytis ir naudoti maisto gamybai. Ugnį jis kūreno atviroje erdvėje, taigi ir dūmai nekelė problemų. Bet vos tik ugniakuras buvo perkeltas po stogu, dūmai ėmė trukdyti, o žmogus pradėjo ieškoti būdų, kaip juos išprašyti laukan. Taip apie 11 mūsų eros amžių atsirado kaminai, veikę tuo pačiu principu, kaip ir šiuolaikiniai - šiltas oras, kuris lengvesnis už šaltą, kyla į viršų, drauge išnešdamas ir dūmus bei kitus degimo produktus.

Kaminas

Kanalas, kuriuo dūmai nuvedami nuo kūrenimo prietaiso iki atviros erdvės. Jei name yra daugiau nei vienas kūrenimo prietaisas, pavyzdžiui, - dujinis katilas ir židinys, kiekvienas iš jų turi turėti atskirą dūmtakį - vamzdį, kuriuo dūmai kyla iš patalpos laukan.

Jei nėra galimybės įrengti atskirų dūmtakių, kelis kūrenimo prietaisus galime sujungti į vieną dūmtakį, tačiau ši dūmų išvedimo sistema kur kas sudėtingesnė ir turi būti iš anksto tiksliai suprojektuota bei apskaičiuota. Nerekomenduojame užsiimti saviveikla.

Paprastai moderniame name pasirenkamas vienas iš dviejų variantų:

  • Įrengiamas vienas didelis kaminas, sudarytas iš kelių atskirai į jį ateinančių dūmtakių ir/arba ventiliacijos kanalų;
  • Įrengiami keli kaminai, turintys po vieną arba kelis dūmtakius.
 

Kuris variantas optimalesnis, sprendžiama atsižvelgus į situaciją - keli ir kokie skirtingi kūrenimo prietaisai yra name, kokiu atstumu jie nutolę vienas nuo kito ir kt.

Jei kamino buvimo vietą Jums gali nubraižyti ir architektas, tai tikslų dūmtakių sistemos projektą ir realizaciją verčiau patikėti kaminų specialistams. Nuo šių darbų priklausys kūrenimo įrenginių efektyvumas, o dar svarbiau - Jūsų namų saugumas.

Galima išskirti kelias patikimo ir saugaus kamino savybes:

  • Dūmtakis turi būti sandarus, nes kitaip dūmai, smalkės, o kartu ir kibirkštys gali patekti į namo vidų ir sukelti gaisrą, taip pat gali apsinuodyti viduje esantys žmonės;
  • Gerai termiškai izoliuotas dūmtakis - kamino, kurio viduje yra dūmtakis su tinkama šilumine izoliacija, išorinės sienelės nebus įkaitusios ir nuo jų neužsidegs medinės ar kitos degios namo konstrukcijos;
  • Atsparus korozijai - jei veikiant aplinkos veiksniams kaminas ima irti, jis netenka sandarumo ir šiluminės izoliacijos, todėl dūmtakių gamybai turi būti naudojamos tik kokybiškos ir reikalavimus atitinkančios medžiagos, pavyzdžui, karščiui atsparios plytos, metalas, keramika ir kt.;
  • Tinkamai pastatytas kaminas - jis turi būti įrengtas laikantis saugių atstumų nuo namo perdangų, taip pat labai svarbu teisingai numatyti kamino aukštį. Iš per žemo kamino iššokusi žiežirba gali uždegti namą ir sukelti gaisrą.
 

Kad saugūs namai būtų ir taupūs, kaminas turi užtikrinti kūrenimo įrenginių efektyvų veikimą:

  • Optimali trauka - nei per stipri, nei per silpna. Prie silpnos traukos dūmai sunkiai judės dūmtakiu į viršų ir mažins kūrenimo įrenginių efektyvumą, o esant per didelei traukai, degimo procesas vyks itin sparčiai ir taip bus didinamos šildymo sąnaudos;
  • Norint užtikrinti gerą trauką, reikia teisingai parinkti dūmtakio diametrą ir aukštį, reikiamai išdėstyti alkūnes (dūmtakio posūkius) ir kt. Reikia pastebėti, jog per didelis diametras yra kur kas mažesnė blogybė už per mažą - tuomet kyla grėsmė apsinuodyti žmogaus gyvybei pavojingais degimo produktais;
  • Kaminas turi būti švarus - net ir geriausiai įrengtas, bet neprižiūrimas kaminas apsineš suodžiais, tuomet sumažės jo trauka ir efektyvumas.
 

Prieš įsigyjant savo kietojo kuro arba dujiniam katilui, židiniui, krosnelei ar pirčiai skirtą kaminą, rekomenduojame pasikonsultuoti su profesionalais, kuriems patikėsite kamino įrengimą. Kaminai židiniams.

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti