Krosnelėms |
← |
Krosnelių degimo produktams išvesti į išorę tinka beveik visos pagrindinės kaminų rūšys – izoliuoti (apšiltintieji) kaminai, nerūdijančio plieno įdėklai į mūrinius kaminus ir kaminų sistemos. Nerekomenduojame naudoti tik plastikinių kaminų sistemų.
Šio „vamzdžio vamzdyje“ tipo kamino parametrai maždaug tokie: jei vidinio vamzdžio - dūmtakio - skersmuo siekia 200 mm, tai išorinio vamzdžio skersmuo bus 300 mm, tarp jų bus 50 mm storio šilumos izoliaciją užtikrinančios medžiagos - vatos sluoksnis. Minimalus dūmtakio skersmuo - 100 mm, maksimalus - 500 mm.
Vidinis vamzdis gaminamas tik iš karščiui ir rūgščiai atsparaus, nuo 0,6 iki 1 mm storio nerūdijančio plieno. Tuo tarpu išorinio vamzdžio medžiagą galima pasirinkti iš pakankamai plačios medžiagų gamos: tai ir cinkuota skarda, ir nedažytas arba milteliniu būdu dažytas nerūdijantis plienas, ir spalvota skarda, paprastai priderinama prie stogo spalvos. Šio tipo kaminas gali būti įrengiamas dviem būdais: namo viduje ir kaip pristatomas kaminas - šalia namo išorinės sienos. Jei izoliuotas kaminas rengiamas namo išorėje, procesas paprastesnis – nereikia statyti specialaus pagrindo, darbus galima vykdyti bet kuriuo metų laiku ir bet kurioje statybų stadijoje, taip pat ir po išorinės namo apdailos. Izoliuotą kaminą rengiant namo viduje, rekomenduojame pasirūpinti, kad darbus atliktų ypač profesionalūs meistrai – kaminas turi būti įrengtas saugiais atstumais nuo perdengimo konstrukcijų, taip pat reikia ypač kokybiškai įrengti stogo kirtimo vietą – kur kaminas išeina išorėn pro stogą. Nuo to priklausys gaisro rizika ir stogo nepralaidumas drėgmei.
Šiandien ypač populiarus kamino įrengimo būdas - statyti plytinį kaminą ir į jį įdėti nerūdijančio plieno įdėklą. Įdėklas reikalingas tam, kad būtų užtikrinama gera kamino trauka, o plytos apsaugojamos nuo korozijos. Yra daug įvairiausių dydžių ir formų įdėklų, todėl ir seniai pastatytam kaminui parinksime tinkamą įdėklą, jį pritaikysime ir sumontuosime.
Storas paprasto metalo vamzdis dar nėra įdėklas - kad tarnautų ilgai ir būtų saugus, įdėklas gaminamas tik iš specialaus nerūdijančio plieno ir dengiamas karščiui bei rūgščiai atsparia medžiaga.
Tai karščiui ir rūgščiai atsparūs nerūdijančio plieno vamzdžiai, kurių skersmuo gali būti nuo 100 mm iki 1000 mm. Įdėklų sienelių storis – nuo 0,6 mm iki 1 mm.
Gaminami taip pat, kaip ir apvalūs, tik pagal kaminą priderinami jų išmatavimai – 100×200, 110×230, 120×230, 120×240 mm įdėklai. Ovalūs įdėklai pasitarnauja seniau pastatytiems kaminams – dažnai pasitaiko stačiakampės pailgos formos kaminų, į kuriuos telpa tik labai mažo skersmens apvalūs įdėklai. Tuo tarpu ovalieji įdėklai maksimaliai išnaudoja esamo kamino angos plotą.
Yra apvalūs, tik jų paviršius nelygus – gofruotas. Šie įdėklai yra mažiau efektyvūs nei standieji, nes nelygios sienelės šiek tiek apsunkina dūmų išėjimo kelią, be to, prie gofruotų sienelių labiau prikimba ir užsilaiko suodžiai. Tačiau lankstūs įdėklai yra nepamainomi senuose, kiek kreivuose kaminuose, kur tiesų standų įdėklą įkišti tiesiog neįmanoma. Čia lankstusis įdėklas lengvai prisitaiko prie kamino sienų nelygumų, o vietose, kur kaminas susiaurėja – taip pat susispaudžia.
Šie įdėklai gaminami iš 0,12 mm storio rūgščiai atsparaus nerūdijančio plieno. Galima pasirinkti nuo 80 iki 200 mm skersmens lankstų įdėklą.
Židinio, kaip ir kitų kūrenimo prietaisų, negalima jungti tiesiai į kaminą, pastatytą iš plytų, nes plytų kaminai yra neatsparūs rūgštims, kurios ima ardyti kamino sieneles. Kaminas pasidaro nesandarus, o palaipsniui – ir nesaugus. Todėl plytiniams kaminams, į kuriuos rengiamasi pajungti židinį, krosnelę ar šildymo katilus, būtinas įdėklas.
↑ | ← |